חתונה רפורמית ונישואין


עמוד הבית >> בית כנסת אהל אברהם >> מעגל החיים >> חתונה רפורמית

"לא טוב היות האדם לבדו"

איור של מכונית הקשורים אליה פחיות ובלונים וכתוב באנגלית זה עתה נישאוטקס החתונה הרפורמי הנו גם טקס מסורתי, המכיל את כל הנדרש על מנת שהחתונה תהיה הלכתית. הטקס מתנהל תחת החופה, המסמלת כבית שבני הזוג מתחילים להקים. הטקס עצמו כולל את ברכות האירוסין, החלפת טבעות, הקראת כתובה, שבע ברכות הנישואין וכמובן, את שבירת הכוס.

ומה שונה מטקס אורתודוקסי?

הבדל ראשון ועיקרי הוא השוויון בין המינים.

בטקס החופה הרפורמי אין את פעולת הקניין, כשהחתן מקדש את הכלה בטבעת ונותן לה את הכתובה שהוא קנה, שמשמשת כסוג של שטר בעלות.

בטקס הרפורמי הקידושין והחלפת הטבעות נובעים מתוך הבטחת שותפות אמת ושוויון באמירות הדדיות וניסוח הכתובה יחד המסמלת הצהרת בני הזוג על מחויבותם ואהבתם אחד לשני.

איור של חתן וכלהההבדל השני והחשוב לא פחות הוא שלפני הטקס עצמו הזוג עובר היכרות עם כל מרכיבי הטקס ומגיע לחתונתם כשהם מבינים את המשמעויות של כל אחד ואחד מהמרכיבים ואת מטרתם בטקס. הזוג מעורב בעיצוב הטקס שבסופו של דבר ישקף אותם כזוג, את הקשר ביניהם ואת האופי של כל אחד מהם. הטקס יכול להכיל ברכות מבני המשפחה והחברים, קטעי שירה וקריאה שרלוונטיים ומתאימים להם ועוד.

הטקס הרפורמי מתאים לזוגות הרוצים לייחד את טקס הנישואין שלהם ולהפוך אותו לאחד הרגעים המשמעותיים בחייהם ושיהיה גם מהנה, חוויתי, אישי ומשפחתי.

זוגות המעוניינים בפרטים נוספים, מענה לשאלות ו/או הזמנת רב לקיום טקס חתונה רפורמי מוזמנים לפנות לרב הקהילה הרב גבי דגן לטל' 04-8300542.